Zabezpečovací a kamerové systémy

EZS

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) slouží především k ochraně objektu v době nepřítomnosti osob. Na neoprávněné vniknutí do objektu EZS reaguje hlasovou indikací (sirény venkovní, vnitřní) dále může EZS upozornit komunikací na mobilní telefon majitele objektu (hlasové volání, SMS, email) nebo na Pult centralizované ochrany (PCO). Z PCO může být majitel objektu kontaktován nebo je podniknut výjezd na objekt, kde provedou pracovníci ostrahy jeho kontrolu a zajistí případného pachatele, volají polici atd.

Srdcem systému EZS je zabezpečovací ústředna. Ústředna zpracovává podněty od jednotlivých detektorů (detektory pohybu, kouře, otřesové detektory, magnetické kontakty atd.) a na základě podnětů od detektorů a stavu (zastřeženo/odstřeženo) vyhodnotí zabezpečovací ústředna jestli se jedná o poplach a následně spustí další akce (sirény, komunikace atp.). Ovládání systému se provádí pomocí klávesnic, klávesnice bývají umístěny u vstupu do objektu, kde umožňují snadné odstřežení a zastřežení systému. Klávesnice bývají v různých provedeních a záleží na zákazníkovi jaký typ zvolí ať už podle designu nebo podle praktičnosti v daném prostředí. moderní klávesnice mají grafický dotykový displej, který v šetřícím režimu může zobrazovat např uložené fotografie z paměťové karty. Nejjednodušší klávesnice, mají pouze LED indikaci stavů systému, jsou však levné a praktická a jednotlivé typy klávesnic jde pro jeden zabezpečovací systém kombinovat (do vstupní haly použiji grafickou klávesnici a do garáže mi stačí LED klávesnice nebo klávesnice s LCD displejem), záleží jen na vybraném systému, které klávesnice tento systém podporuje.

Ovládání systému je také možné pomocí mobilního telefonu ať už pomocí SMS nebo u chytrých telefonů (Android, iOS) pomocí aplikace iParadox, případně je možné systém ovládat přes internet pomocí speciálního komunikačního modulu připojeného k zabezpečovací ústředně.

Všechny produkty firmy Paradox mají odpovídající certifikaci dle normy ČSN 50131.

Kontakt

FOG Art s.r.o.

info@fogart.cz

Klobásova 51/6
Brno-Starý Lískovec
625 00

+420 720 200 100

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode